Witamy na stronie BIP Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie


ZAPRASZAMY DO NAS!


Nasza placówka jest pierwszym przedszkolem w Olsztynie. Wcześniej mieściło się ono przy Al. Wojska Polskiego i nosiło nazwę „Świetlik”. Jest więc przedszkolem z tradycjami.

Obecnie (od 1986r.) „Jedynka” jest na Zatorzu, przy ul. Tczewskiej 11.

Wysoko wykwalifikowana kadra dba o zdrowie, szczęście i kreatywność wychowanków. Panuje tutaj ciepła, bezpieczna atmosfera, a każde dziecko traktowane jest podmiotowo.

Wielkim atutem „Jedynki” jest położenie placówki. Przedszkolny ogród, pobliskie parki i lasy dają okazję do bezpośredniego kontaktu dziecka z przyrodą.

Stwarzamy bezpieczne warunki i domową atmosferę, a rodzice mogą uczestniczyć w organizowanych co roku dniach adaptacyjnych dziecka 3- letniego.

Przedszkole  działa zgodnie z przyjętą przez radę pedagogiczną Koncepcją Pracy Przedszkola Miejskiego NR 1 w Olsztynie. Jest ona znana i akceptowana przez rodziców i pracowników przedszkola.

Przedszkole Miejskie Nr 1 pracuje w oparciu o programy wychowania przedszkolnego:  ,,Nasze przedszkole”. Ponadto w pracy nauczycielki wykorzystują programy własne: adaptacyjny, plastyczny, teatralny, muzyczny.

Placówka przystąpiła do realizacji programu ,, Szkoły dla Ekorozwoju”, zdobyliśmy Certyfikat Zielonej Flagi oraz programu wychowania komunikacyjnego ,, Autochodzik”. Systematycznie prowadzi gazetkę ,, Aktualności Jedynki ‘’.


Przedszkole Miejskie Nr 1
10-253 Olsztyn, ul.Tczewska 11

Tel. 89 - 526 06 22

e-mail: pm1@pm1.olsztyn.pl


Opublikował: Dorota Ulatowska
Publikacja dnia: 02.07.2012
Podpisał: Teresa Ratuszniak
Dokument z dnia: 24.02.2011
Dokument oglądany razy: 48437
18.01.2020 // pm1.olsztyn.pl/bip