SmodBIP

Witamy na stronie BIP Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie

ZAPRASZAMY DO NAS!

Nasza placówka jest pierwszym przedszkolem w Olsztynie. Wcześniej mieściło się ono przy Al. Wojska Polskiego i nosiło nazwę „Świetlik”. Jest więc przedszkolem z tradycjami.

Obecnie (od 1986r.) „Jedynka” jest na Zatorzu, przy ul. Tczewskiej 11.

Wysoko wykwalifikowana kadra dba o zdrowie, szczęście i kreatywność wychowanków. Panuje tutaj ciepła, bezpieczna atmosfera, a każde dziecko traktowane jest podmiotowo.

Wielkim atutem „Jedynki” jest położenie placówki. Przedszkolny ogród, pobliskie parki i lasy dają okazję do bezpośredniego kontaktu dziecka z przyrodą.

Stwarzamy bezpieczne warunki i domową atmosferę, a rodzice mogą uczestniczyć w organizowanych co roku dniach adaptacyjnych dziecka 3- letniego.

Przedszkole  działa zgodnie z przyjętą przez radę pedagogiczną Koncepcją Pracy Przedszkola Miejskiego NR 1 w Olsztynie. Jest ona znana i akceptowana przez rodziców i pracowników przedszkola.

Przedszkole Miejskie Nr 1 pracuje w oparciu o programy wychowania przedszkolnego:  ,,Nasze przedszkole”. Ponadto w pracy nauczycielki wykorzystują programy własne: adaptacyjny, plastyczny, teatralny, muzyczny.

Placówka przystąpiła do realizacji programu ,, Szkoły dla Ekorozwoju”, zdobyliśmy Certyfikat Zielonej Flagi oraz programu wychowania komunikacyjnego ,, Autochodzik”. Systematycznie prowadzi gazetkę ,, Aktualności Jedynki ‘’.

Przedszkole Miejskie Nr 1
10-253 Olsztyn, ul.Tczewska 11

Tel. 89 - 526 06 22

e-mail: pm1@pm1.olsztyn.pl

Aktualności

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 ogłasza nabór na stanowisko pracy główny księgowy.

02.07.2012
Miejsce wykonywania pracy : Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie ul. Tczewska 11, Kontakt : 89 - 526- 22, Wymiar czasu pracy: 0, 75 etatu, Rodzaj umowy : umowa o pracę

Nasze sukcesy.

13.06.2012

W tym roku szkolnym nasze przedszkole wzięło udział w Konkursie Ministra Edukacji Narodowej dla Rad Rodziców ,, Mam 6 lat."  Zajęliśmy w nim III miejsce w województwie i otrzymaliśmy tytuł PRZEDSZKOLA DOBRZE PRZYGOTOWUJĄCEGO DO SZKOŁY.

13.06.2012

Jak co roku największym świętem w naszym przedszkolu jest Dzień Dziecka. O tym specjalnym dniu pracownicy naszego przedszkola myślą z dużym wyprzedzeniem. W tym roku to wielkie święto cereblowaliśmy w Ziołowej Dolinie. Dostępny termin Pani Dyrektor zarezerwowała jeszcze w ubiegłym roku kalendarzowym.

Oświadczenie dyrektora o stanie kontroli zarządczej za rok 2011.

28.04.2012

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie oświadcza :

Opublikował: Dorota Ulatowska
Publikacja dnia: 02.07.2012